לאנדרואיד יש 200 מיליון משתמשים

לוגו אנדרואיד, גוגל

מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל ממשיכה לצמוח בקצב מסחרר ומעמידה אלטרנטיבה שהופכת למשמעותית יותר ויותר אל מול זו של אפל, המיועדת עבור מכשירי האייפון. בגוגל מדווחים כי יותר מ-200 מיליון מכשירים סביב העולם כבר עושים שימוש באנדרואיד, על גבי טלפונים וטאבלטים, עליה של כ-100% מאז הדיווח הרשמי האחרון לפני כשישה חודשים.

נתון נוסף אותו הוסיפה גוגל נותן גם פרספקטיבה רגעית יותר, כשבחברה מציינים כי מדי יום מופעלים כ-550 אלף מכשירי אנדרואיד נוספים. בעוד גוגל מציגה צמיחה מרשימה, אפל עדיין עומדת בראש עם כמות המכשירים בשוק עליהם מותקנת מערכת ההפעלה iOS, כאשר על פי הנתונים האחרונים קיימים 250 מיליון מכשירי iOS שהופעלו עד כה.

דרך הפעולה של גוגל עם אנדרואיד מזכירה את זו של מיקרוסופט ומערכת ההפעלה ווינדוס, שביקשה להיות זמינה עבור מגוון רחב של מוצרים, במקום התאמה ספציפית לסוג אחד של מחשבים. המאבק בין מיקרוסופט ואפל בתחום מערכות ההפעלה עובר היום להיות בין גוגל ואפל, ועם קצב הגידול המהיר של אנדרואיד בשלב הנוכחי יידרשו לגוגל חודשים בודדים כדי לסגור את הפער מול אפל ומספר חודשים נוספים כדי להציג מספרים גבוהים ממנה באופן משמעותי.