פייסבוק רוכשת את Oculus ותיכנס לתחום המציאות המדומה

משקפי Oculus Rift DK2 (תמונה: Oculus VR) משקפי Oculus Rift DK2 (תמונה: Oculus VR)

פייסבוק הודיעה כי היא מתכוונת לרכוש את יצרנית משקפי המציאות המדומה Oculus VR בתמורה לסכום המוערך בכ-2 מיליארדי דולרים, כך פירסמה היום (25.4) החברה באופן רשמי. הרכישה תבוצע במזומן ובמניות, כשתשלום של כ-400 מיליון דולר יועבר במזומן לבעלי המניות בחברה הנרכשת ויתרת הסכום תשולם במניות פייסבוק לפי שווי של כ-1.6 מיליארדי דולרים. לכך מתכוונים בפייסבוק להוסיף עוד 300 מיליון דולר בתמורה לעמידה ביעדים שהוצבו ל-Oculus VR במעמד הרכישה.

“מובייל היא הפלטפורמה הרלוונטית ביותר כיום, ועכשיו אנחנו מתכוננים לפלטפורמות הדור הבית”, ציין מייסד ומנכ”ל פייסבוק, מארק צוקרברג, במעמד ההודעה על הרכישה. “ל-Oculus יש את האפשרות ליצור את הפלטפורמה הכי חברתית שנראתה אי פעם ולשנות את הדרך בה אנו עובדים, משחקים ומתקשרים”, הוסיף.

שמה של Oculus VR מוכר היטב הודות לפיתוח משקפי המציאות המדומה Oculus Rift, אלו מיועדים עבור משחקים, אך כפי שמסתמן מדברים של צוקרברג, לפייסבוק יש תכניות גדולות עוד יותר עבור החברה, והיא רואה בה לא רק ככלי למשחקים, אלא כפלטפורמה שעשויה לשמש מגוון רחב של שימושים בעתיד, בין אם לפנאי, לעבודה, ללימודים ואפילו לתחום הרפואי.