קרן ההשקעות קרלייל רוכשת את LiveU הישראלית בסכום המוערך בכ-400 מיליון דולר

מטה LiveU בישראל (צילום: רונן מנדזיצקי) צילום: רונן מנדזיצקי

מפתחת פתרונות השידור הישראלית לייביו (LiveU) תימכר לקרן ההשקעות הבינלאומית קרלייל (Carlyle) בתמורה לסכום המוערך בכ-400 מיליון דולר. לייביו הודיעה על הרכישה וציינה כי מרכז הפיתוח והמטה של החברה ימשיכו לפעול מישראל, אך לא אישרה את גובה התמורה, זה נחשף בדיווח של אתר TechCrunch.

חברת LiveU אולי אינה מוכרת לציבור הרחב, אך הפתרונות אותם היא מספקת לחברות וארגונים הפכו אותה לאורך השנים למובילה בעולם בפתרונות וידאו מבוססי IP. כשהיא עומדת מאחורי הקלעים, LiveU מציעה פתרונות וידאו המאפשרים למשתמשים בהם להעביר שידורי וידאו בזמן אמת על גבי רשת IP, וכך אנו יכולים ליהנות משידורי חדשות, ספורט ואחרים באיכות גבוהה, המשודרת מכל מקום בעולם, כאשר בימים אלה משמשים שירותי החברה לשידור תכנים מהמשחקים האולמפיים בטוקיו עם מאות מערכות שידור, בשיתוף פעולה עם DOCOMO NTT.

בתוך פתרונות אלו נוכל למצוא פתרונות המשלבים בין חומרה ותוכנה, עם יכולת שידור באמצעות לוויין, רשתות סלולר ועוד, ויכולות לכיווץ מידע המאפשר העברת תכנים באיכות גבוהה על גבי רשתות במהירות.

פתרון LiveU Solo להעברת שידורים ישירים לרשתות חברתיות (צילום: רונן מנדזיצקי)
פתרון LiveU Solo להעברת שידורים ישירים לרשתות חברתיות (צילום: רונן מנדזיצקי)

LiveU מספקת כיום פתרונות שידור, ניהול והפצת וידאו מבוססי ענן למעל מ-3,000 לקוחות ב-130 מדינות ומעסיקה כ-300 עובדים ביותר מ-20 טריטוריות בעולם.

שמוליק וסרמן, מנכ”ל ומייסד LiveU מסר:

“אנו שמחים לשתף פעולה עם קרן קרלייל במטרה להרחיב את טביעת הרגל העולמית של LiveU. זוהי אבן דרך משמעותית עבור החברה והיא מייצגת אמון חזק בערך החברה והשווקים שבהם אנו פועלים. קרן קרלייל מביאה מומחיות עמוקה בשוק המדיה, ואין לי ספק ביכולת שלהם לתמוך באסטרטגיית הצמיחה העסקית והעולמית שלנו. אנו מודים מאוד לפרנסיסקו פרטנרס ו- IGP Capital על תמיכתם ושותפותם בשנתיים האחרונות.”

מייקל וונד, מנכ”ל קרליל אירופה פרטנרס CETP, אמר:

“לקרלייל יש היסטוריה של השקעה בחברות טכנולוגיית מדיה חדשניות שנמצאות בצמיחה ואנחנו נרגשים לשתף פעולה עם צוות LiveU. השותפות שלנו עם LiveU תאפשר לנו לתמוך בצמיחתם, ובהרחבת מערכות היחסים שלהם עם גופי שידור מובילים, במיוחד בשוק הספורט בו אנו עדים לביקוש מוגבר לפיתרונות שידור מבוססי IP. עם כניסתה של טכנולוגיית G5 והשימוש המוגבר בטכנולוגיות מבוססי ענן, אנו מצפים שהביקוש לפתרונות השידור של LiveU יגדל במהירות בשנים הקרובות.”

ערן גורב, שותף בפרנסיסקו פרטנרס ומנהל פעילות הקרן בישראל, ציין:

“מאז רכשנו בשנת 2019 את LiveU הגדילה החברה את פעילותה, חצתה את רף 100 מיליון דולר בהיקף עסקים שנתי, והרחיבה מאוד את יכולותיה כדי לשרת טוב יותר את לקוחותיה העולמיים. אנו גאים מאד על ההישגים המרשימים של הצוות בהנהגתו של שמוליק ושמחים שיכולנו לסייע להתפתחות החברה בשנים האחרונות.”