לשדר במציאות רבודה מכל מקום: הכירו את סטודיו ה-AR של Arti הישראלית

לוגו ARTI

תחום המציאות הרבודה נמצא בחיינו כבר הרבה מאוד זמן, וגם אם רק בעשור האחרון התחלנו לראות יותר משחקים ויותר פיתוחים בתחום מצד חברות הטכנולוגיה הגדולות, הרי שגרפים שצצים על המסך במהלך מהדורות חדשות שרוצות להראות לנו את חלוקת המנדטים האחרונה, פילוח חיסוני הקורונה באופן ויזואלי, ובל נשכח את תצוגות תחזית מזג האוויר שהיו כאן כמעט תמיד.

מציאות רבודה הייתה קיימת באופן זה או אחר כבר המון זמן, אבל עכשיו הפיתוחים בנושא נמצאים בשיאם, וכאן נכנסת לתמונה גם פלטפורמת המציאות הרבודה של ארטי (Arti), אשר משתמשת בענן של חברת אורקל (Oracle) כדי לאפשר לשדרנים וליוצרי וידיאו לספק מציאות רבודה מכל מקום.

סטודיו המציאות הרבודה (AR) של Arti מבוסס כולו על הענן ובניגוד לפתרונות AR מסורתיים אינו זקוק לשימוש בבחומרה יקרה, כך שלא צריך להיסחב עם ציוד נוסף ובפלטפורמה של Arti אפשר להשתמש בכל מקום. היא מאפשרת לגופי שידור ומפיקי וידאו ליצור סרטוני מציאות רבודה ולהטמיע אובייקטים דו-ממדיים ותלת-ממדיים, עדכוני טוויטר, דפדפני אינטרנט ועוד, מכל מקום, וכל מה שצריך זה מצלמה, מחשב נייד וחיבור לאינטרנט.

בצד הענן מספקת התשתית של אורקל יכולות עיבוד (רינדור) גרפיקה, מה שמבטל את הצורך ברכישה ותחזוק שרתים יקרים. בדרך זו, פלטפורמת המציאות הרבודה של Arti מסוגלת לספק אינטראקציות יותר ריאליסטיות, ובזמן אמת, בין המציג בשידור חי למיצגי המציאות הרבודה, ולספק ביצועים מהירים יותר לסטרימינג של AR מכל מקום.

ירון זכאי-אור, מנכ”ל ומייסד שותף של Arti:

הענן של אורקל מספק יכולות ייחודיות של GPU מואץ, החיוניות ליצירת חוויות AR עשירות. הגישה שלנו, המבוססת על תוכנה בלבד, מאפשרת למשתמשים ליצור מרחוק גרפיקת AR ותבניות ללא חומרה מקצועית, ואפילו ללא מומחיות בתלת מימד. כדי לגשר על הפער הזה יש צורך בביצועי מחשוב חזקים ואמינים, אותם אנו משיגים באמצעות ענן אורקל. הפלטפורמה של Arti כוללת גרפיקה מוכנה דו- ותלת-ממדית המאפשרת לשלב בקלות בשידור מרכיבי AR כמו תמונות, אלמנטים של מותג ספונסר, פיד נתונים, פיד בשידור חי של מדיה חברתית ואתרי אינטרנט, תוך מספר דקות בלבד. לדוגמא, כתב המשדר מהשטח יכול לשלב בקלות פיד נתונים דינמי וגרפיקת AR בשידור חי ובאופן מיידי, ולשלוט בהם בשידור חי באמצעות טלפון סלולרי

ג’ייסון וויליאמסון, סגן נשיא, מנהל תוכנית הסטארטאפים הגלובלית של אורקל:

אנו גאים לתמוך בגישה המשבשת ונטולת החומרה של Arti בעזרת פתרון ענן חזק ומואץ GPU המאפשר להם להפעיל את עומסי העבודה הכבדים ביותר בענן. הפתרון האלגנטי של Arti הוא דוגמה מצוינת לשימוש שבו שירותי הענן החזקים שלנו תומכים ביישומים התובעניים ביותר מכל מכשיר, עובדים מכל מקום ומתמודדים עם כמויות דאטה גדולות. Arti ממנפת את הענן שלנו כדי לאפשר לגופי שידור להשתמש ב-AR ובגרפיקה בזמן אמת ולהדהים את הקהל שלהם.

Arti הוקמה בתל אביב בשנת 2019 על ידי ירון זכאי-אור, המשמש גם כמנכ”ל החברה, אבנר וילן, המשמש כסמנכ”ל טכנולוגיה, דרור בלקין, המשמש כסמנכ”ל קריאייטיב, ועידו למפרט, המשמש כמנהל תוכן ראשי. לחברה לקוחות בארה”ב, אירופה ואפריקה כוללים גופי שידור עולמיים ידועים, גופי שידור מקומיים וליגות ספורט.