מיקרוסופט במגעים מתקדמים לרכישת דיסקורד תמורת 10 מיליארד דולר

לוגו דיסקורד

חברת מיקרוסופט נמצאת במגעים מתקדמים לקראת רכישת פלטפורמת חדרי השיחות דיסקורד (Discord) תמורת סכום שנאמד ב-10 מיליארד דולר, כך על פי דיווח של הוול סטריט ג’ורנל, אשר מצטט אנשים המקורבים לשיח בין החברות, לפיהם החברות עשויות להשלים את העסקה כבר בחודש הקרוב.

מיקרוסופט נמצאת בשיאו של גל רכישות בתחום הגיימינג מתוך מטרה לקדם את חטיבת ה-Xbox ולנסות להציב תחרות עזה אף יותר אל מול המתחרה המובילה סוני, לה קונסולת ה-PlayStation אשר זוכה פעם אחר פעם להצלחה גבוהה משמעותית הודות לנאמנות השחקנים והמשחקים האקסקלוסיביים המגיעים עימה.

רק לאחרונה רכשה מיקרוסופט את סטודיו המשחקים בת’סדה (Bethesda) תמורת סכום של כ-7.5 מיליארד דולר, זאת לאחר שב-2014 רכשה את הסטודיו Mojang תמורת סכום לא מבוטל של כ-2.5 מיליארד דולר, סטודיו אשר היה אחראי על פיתוח המשחק הפופולרי מיינקראפט (Minecraft). יחד עם הרכישה של בת’סדה, צירפה מיקרוסופט לשורותיה לא מעט כותרי משחקים, בהם Doom, Fallout, Dishonored, Wolfenstein, The Evil Within ואחרים.

המגעים לרכישת פלטפורמת דיסקורד ככל הנראה מגיעים מתוך מטרה שהציבה לעצמה מיקרוסופט לפיתוח תחום הגיימינג תחת חטיבת ה-Xbox בכל התחומים. דיסקורד הוא מקום מפגש ידוע לגיימרים, המנהלים בפלטפורמה שרתי שיחה בנושאים שונים, על משחקים שונים, אך התכונות שמציעה הפלטפורמה משמעותיות הרבה יותר מרק אשר עבור תחום המשחקים, כשהיא כוללת גם כלים לקיום שיחות טקסט, אודיו ווידאו, מה שעשוי להציב תחרות גדולה לפלטפורמות רבות אחרות הקיימות בשוק, בהן יוטיוב של גוגל, טוויץ’ של אמזון, אפליקציות ההודעות וואטסאפ וטלגרם ואפילו לאפליקציית חדרי השיחה הקוליים קלאבהאוס שצברה לא מעט מומנטום מאז הושקה לראשונה.

דיסקורד הושקה עוד ב-2015 והפכה במהירות לחביבת הגיימרים, זאת בשל מבנה של חדרי (שרתי) שיחה שאיפשרו לשחקנים ליצור שיח פשוט, מהיר ומאורגן סביב המשחקים בהם שיחקו. דיסקורד מאפשרת ליצור חדרי שיחה בהם ניתן להשתתף דרך הודעות טקסט, אודיו או וידאו, ולאחרונה נקשר שמה עת פרצה לכותרות פרשת תיאום רכישת המניות לכאורה בין קבוצה גדולה של משקיעים מתחילים, שהצליחו להוביל לגל רכישות מניות של חברות שנמצאו “בקרשים” בשנת הקורונה (2020), בהן GameStop, בלקברי, AMC, נוקיה ואחרות.

במידה ויבשילו התנאים לעסקה המתגבשת, דיסקורד עשויה להעניק למיקרוסופט כרטיס כניסה חזרה לעולם הרשתות החברתיות המכוונות לעולם הגיימינג, זאת לאחר שנטשה את פלטפורמת מיקסר (Mixer), שסיפקה לגיימרים אפשרות להצגת שידורי משחקים חיים (Live Streams).