קרן ההון-סיכון NFX מגייסת 450 מיליון להשקעה בסטארטאפים בשלבים מוקדמים

שותפי הקרו, מימין לשמאל: פיט פלינט, גיגי לוי-וייס, ג'יימס קורייר, מורגן בלר, עמרי עמירב-דרורי שותפי הקרו, מימין לשמאל: פיט פלינט, גיגי לוי-וייס, ג’יימס קורייר, מורגן בלר, עמרי עמירב-דרורי (תמונה: NFX)

קרן ההון-סיכון NFX הודיעה היום (ג’, 5.11) על הגיוס הגדול ביותר שלה, שעומד על 450 מיליון דולר, אלו יופנו להשקעות בחברות הזנק (סטארטאפ) בשלבים המוקדמים שלהם (פרה-סיד וסיד), ועל פי מנהליה מדובר בקרן ההשקעות בשלבים מוקדמים הגדולה מסוגה בעולם.

זוהי הקרן השלישית של NFX, שהחלה את דרכה ב-2017 בגיוס של כ-150 מיליון דולר, כאשר עבור הקרן הקודמת, והשנייה במספר, גייסה החברה בשנת 2019 סכום של כ-275 מיליון דולר. הקרן החדשה תשקיע בחברות סטארטאפ בתחומים מגוונים, בהם חברות בעולמות הפינטק, הגיימינג, הפרופ-טק, הקריפטו, השווקים המקוונים (Marketplaces) והביו-טק. דרך העבודה של קרן NFX מבוססת על הובלת כל ההשקעות לבדה או יחד עם משקיעים שותפים, והיא הקרן הראשונה ב-95% מהחברות שבהן היא השקיעה. מ-NFX נמסר כי כ-15-20 אחוזים מההשקעות של הקרן מבוצעות כבר בשלב הפרה-סיד.

גיגי לוי-וייס, שותף כללי ב-NFX:

הקרן החדשה, הגדולה מסוגה בעולם – וכמובן בישראל – תסייע ליזמים מובחרים לבנות חברות מדהימות בתחומים שונים. עם הקרן החדשה יופנו עוד משאבים רבים לעזרה ליזמים עימם אנו עובדים. יחד עם צוותי הגיוס, היח”צ, השיווק, כוח האדם והמחלקה המשפטית, יש לנו יכולת ייחודית לתמוך ביזמים בשלבים המוקדמים ביותר של הפעילות שלהם ולהאיץ את התקדמותם. עם שני שותפים בישראל ושלושה בעמק הסיליקון הקרן מעניקה תמיכה שאין כדוגמתה לחברות ישראליות הצריכות להרחיב את פעילותן לארצות הברית.

דמות נוספת שתיקח חלק פעיל בהשקעות שיבוצעו בקרן החדשה הוא ד”ר עומרי עמירב-דרורי, מייסד חברת Genome Compiler, אשר פיתחה פלטפורמה לתכנון ועיצוב DNA בעזרת מחשב, והייתה בין החברות בהן השקיעה NFX, ונמכרה בשנת 2016. ד”ר עמירב-דרורי מצטרף כשותף כללי ב-NFX ויוביל את ההשקעה בחברות העוסקות בתחומי הביו-טק יחד עם ד”ר אמילי לפרוסט, מייסדת שותפה ומנכ”לית Twist Bioscience שתשמש כחברת ועדת ההשקעות של NFX בתחום הביוטק.

זה הזמן לתמוך ביזמים-מדענים שעוסקים במפגש בין טכנולוגיה וביולוגיה ומתמודדים עם האתגרים הכי דחופים שמעסיקים את האנושות בבריאות, קיימות, מזון וסביבה“, מסר ד”ר עמירב-דרורי בהודעה לעיתונות, “אנחנו בצוות ה-Bio של NFX בעצמנו יזמים-מדענים ולכן יש לנו ידע וניסיון בהקמת והרחבת הפעילות (סקיילינג) של חברות ביו-טק. אנחנו תומכים ביזמים בשלב הטרום-סיד ובשלב-הסיד, אנחנו מובילים סבבי גיוס, ואנחנו מקבלים החלטות מהר. חברות שמבוססות על ביו-טק ישפיעו על העתיד של כולנו באופן אקספוננציאלי“. את תחום הקריפטו בקרן מובילה השותפה הכללית מורגן בלר – מיוצרי מטבע הקריפטו Diem (לשעבר Libra) של פייסבוק, ושותפה ב-Andreessen Horowitz לפני כן

NFX הוקמה בשנת 2015 על ידי יזמים סדרתיים שייסדו עשר חברות שנמכרו בשווי כולל של למעלה מ-10 מיליארד דולר, והיא פועלת בישראל (הרצליה), בסן פרנסיסקו ובפאלו אלטו. במהלך השנים מייסדיה השקיעו בחברות דוגמתLyft, Doordash, Patreon, Poshmark, Mammoth Biosciences ,Global-e, SimilarWeb, MyHeritage, Playtika, Plarium, Moon Active, Twist, Trulia, lastminute.com ועוד. NFX משקיעה בעיקר בחברות שמושפעות מאפקט הרשת (network effect) ומנהלת נכסים בשווי 875 מיליון דולר.

NFX מתמקדת בתמיכה מיטבית בקבוצה קטנה של יזמים מצטיינים הנמצאים בשלבי הפיתוח הראשונים“, אומר ג’יימס קורייה, שותף כללי ב-NFX, “כחלק מהמשימה הנרחבת יותר שלנו, אנחנו בונים אקוסיסטם שיספק בחינם תוכנות, תוכן ושירותים שיהיו זמינים לכלל היזמים באשר הם – גם כאלה שלא קיבלו השקעה מ-NFX. כבר היום מאות אלפי יזמים ומשקיעים משתמשים בכלים הללו מדי חודש. בין הכלים אנחנו מציעים אתBriefLink , שמפשט את תהליך גיוס הכספים, וכבר סייע בגיוס של 4 מיליארד דולר.BriefLink משולב עם מוצר חינמי נוסף שאנחנו מציעים – Signal, רשת של 11,000 משקיעים, קרנות הון סיכון, ציידי כישרונות, ואנג’לים. הכלים הללו קריטיים ליזמים, ומאפשרים להם לגייס כספים מהמשקיעים הטובים ביותר“.