מייסד פאלו אלטו משקיע 11.1 מיליון דולר בחברת הקנאביס הרפואי “יוניבו”

לוגו יוניבו

ניר צוק, מי שהקים את חברת הסייבר פאלו אלטו הנסחרת בבורסה בניו-יורק לפי שווי של כ-39 מיליארד דולר, השקיע בחברת “יוניבו”, העוסקת בגידול, פיתוח, יצור ואספקת מוצרי קנאביס רפואי. תמורת השקעה בגובה 11.1 מיליון ש”ח יקבל צוק 5% ממניות החברה לפי מחיר מנייה אפקטיבי של 4.62 ש”ח למניה ו-5% נוספים כאשר מחיר המניה יגיע ל-7.10 ש”ח.

בעקבות ההודעה על ההשקעה של צוק, זינקה היום (ד’, 28.7) מניית “יוניבו” בבורסה בתל אביב בכ-24%.

מוצריה של “יוניבו” נמכרים כיום בישראל בלמעלה מ-140 בתי מרקחת והיא מהחברות הבודדות בארץ העוסקות בתחום הקנאביס הרפואי להן שליטה מלאה בכל שרשרת הערך. בחודש יוני האחרון רכשה 51% מהשליטה בבית המרקחת “מדיפארם” בחולון עבור 5.5 מיליון ש”ח, ולצד האחזקה ב”מדיפארם”, בבעלות החברה מפעל בתקינת IMC-GMP המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות, בית מסחר להפצה ישירה לכל חלקי הארץ וחוות “עמית” העוסקת בגידול קנאביס רפואי במושב רנן ושהשלימה החודש קציר מסחרי ראשון.

ניר צוק מסר:

ההשקעה ב’יוניבו’ היא לאחר שהתרשמתי שחזון החברה, פעילותה השוטפת, גישתה בהשגת היעדים שהציבה לעצמה באמצעות ההנהלה והצוות מעידים כי היא צועדת לקראת הובלת השוק בישראל. ל’יוניבו’ שליטה בכל שרשרת הערך, מהגידול, העיבוד, הייצור והשיווק אשר מאפשר לה אספקת מוצרים ברמה הגבוהה ביותר עבור המטופלים. אני מאמין כי הקרבה לשוק, מצוינות תפעולית ותוצרת קנאביס רפואי מבוקשת היא הערובה האמיתית להצלחתה, ובמיוחד כעת כאשר השוק מתקדם לקראת יישום רפורמה ממשלתית שעשויה להאיץ עוד יותר את צמיחתו המהירה.

מנכ”ל ומייסד “יוניבו”, גולן ביטון:

אנו שמחים על כך שניר צוק, איש עסקים ואדם רב זכויות ובעל ניסיון עשיר, בחר להשקיע ב’יוניבו’ לאחר שערך בדיקה מעמיקה של השוק, בה מצא כי מדובר בחברה המובילה בתחום הקנאביס הרפואי בישראל. אנו בטוחים כי ניסיונו וקשריו הענפים בשווקים בינלאומיים יתרמו לפיתוחה העסקי וצמיחתה של החברה גם בחו”ל.

יו”ר דירקטוריון “יוניבו” הוא חיים הורביץ ומנכ”ל החברה ומייסדה הוא גולן ביטון. בין המשקיעים בחברה ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, המשמש גם כיועץ עסקי, ואיש העסקים עידו חג’ג’.