יאהו! רכשה את Tumblr ביותר ממיליארד דולר

יאהו רוכשת את טאמבלר

ענקית האינטרנט יאהו! הודיעה היום (20.5) כי תרכוש את פלטפורמת הבלוגים הצעירה טאמבלר (Tumblr). בהודעה רשמית הודיעה החברה כי הרכישה תבוצע בסכום המוערך ב-1.1 מיליארד דולר במזומן. מנכ”לית החברה הנוכחית, מאריסה מאייר, פירסמה בחשבון הטוויטר שלה הודעה קצרה בנושא הרכישה וציינה כי היא אינה מתכוונת לפגוע בפעילותה השוטפת של טאמבלר, כפי שחששו בימים האחרונים משתמשי האתר לאחר שהחלו לצוץ פרסומים לגבי רכישה אפשרית.

טאמבלר היא פלטפורמה לייצור בלוגים, הדומה ברוחה לפלטפורמה המוכרת “וורדפרס”, אך מאפשרת הקמה וניהול פשוט, ללא צורך בידע מוקדם בפיתוח לשם תפעולה השוטף. דרך טאמבלר ניתן לשתף בקלות פוסטים הכוללים טקסט, קישורים, תמונות וסרטונים. החברה נוסדה בתחילת שנת 2007 ע”י דיוויד קארפ (26) וכיום מונה מעל ל-300 מיליון משתמשים ייחודיים מידי חודש.

בהודעתו על המכירה הדגיש קארפ כי הגולשים ביותר מ-100 מיליון בלוגים אותם מארחת טאמבלר כיום אינם צריכים לדאוג לשינויים מהותיים שיגיעו בעת כניסתה של יאהו! לתמונה, וכי טאמבלר צפויה להמשיך לפעול כחברה עצמאית.

לדבריו:

לפני שאתייחס לכמה נפלאה הבשורה הזו, תנו לי להרגיע אתכם: אנחנו לא הופכים לסגולים, המשרדים שלנו לא זזים, הצוות לא מתחלף וגם לא מפת הדרכים. הדבר החדש הוא שעכשיו נוכל לעשות הכל הרבה יותר מהר ועם יותר משאבים.

ניתן רק לקוות כי טאמבלר לא תציג שינויים מרחיקי לכת לאחר שתעבור לידיה של יאהו!, שינויים אשר עשויים להבריח משתמשים רבים מהפלטפורמה הפופולרית.